ZWIĘKSZ WARTOŚĆ FIRMY

zidentyfikuj wady wpływające na sprzedaż i wycenę
ZWIĘKSZ WARTOŚĆ FIRMY

SprzedajFirme.com – Warsztat identyfikujący wady mające wpływ na sprzedaż i wycenę firmy to realna ścieżka do osiągnięcia podstawowego celu Twojej firmy- wzrostu!

Warsztat identyfikujący wady mające wpływ na sprzedaż i wycenę firmy

Pomagamy budować firmy na sprzedaż, tworzymy strategie, szukamy obszarów do rozwoju, ustalamy plany roczne, audytujemy aktualne zasoby. Powyższe działania skutkują zwycięską przewagą nad konkurencją oraz znacząco zwiększają wartość Twojej firmy!

Dla kogo jest warsztat?

Sami jesteśmy przedsiębiorcami i wiemy, jak w natłoku bieżących działań, ciężko jest spojrzeć na swoją firmę z boku, bez obciążenia sentymentem, zdefiniować na zimno jej wady oraz zlokalizować rzeczy wymagające naprawy. Jest to szczególnie ważne, gdy zastanawiamy się nad sprzedażą lub gruntownym przemodelowaniem naszego sposobu działania. 

Z tych przyczyn powstała warsztat identyfikujący wady mające wpływ na sprzedaż i wycenę firmy. Jej celem jest spojrzenie na Państwa biznes chłodnym, ale przyjaznym okiem. Nikt nie będzie nic krytykować, a jedynie poszukamy potencjału do zwiększenia realnej wartości transakcyjnej, oraz naświetlimy bariery, które mogłyby uniemożliwić sprzedaż. Będziemy podpowiadać co poprawić, aby to, co Państwo zbudowali, miało największa możliwą wartość transakcyjną.

Przebieg warsztatu

Aby dostarczyć obiecaną wartość i spełnić państwa oczekiwania względem doradztwa, musimy dobrze poznać Państwa biznes. W tym celu spędzimy dwa dni w Państwa firmie oraz dokonamy syntezy obserwacji po wizycie. Umożliwi to przeprowadzenie wnikliwej oceny sytuacji bieżącej i obmyślenie odpowiedniej strategii działania. 

Dzień 1

 • Wizja lokalna w firmie – część produkcyjna, biurowa, socjalna – chcemy wiedzieć jak wygląda firma zarówno dla klienta, jak i dla załogi. 
 • Wywiady z szefami funkcji, trwające około 40 minut każdy (nagrywamy dźwięk).
 • Sprzedaż, Marketing, Administracja i Finanse, Produkcja, Zakupy, Personel. – Podsumowanie najważniejszych informacji z pierwszego dnia. 

Dzień 2

 • Analiza dokumentów księgowych – struktura należności oraz struktura zobowiązań. Koszty stałe. 
 • Analiza portfela dostawców. 
 • Analiza portfela odbiorców. 
 • Stworzenie listy ryzyk i analiza zagrożeń. 
 • Analiza BCP (Business continuity plan). 
 • Analiza potencjału rozwojowego. 
 • Wywiad z właścicielami. 
 • Wywiad z osobami zarządzającymi firmą. 
 • Podsumowanie drugiego dnia warsztatu. 
Co, po warsztacie?

Po warsztacie zespół SprzedajFirme.com przeanalizuje zebrane dane i zsyntetyzuje w postaci raportu wskazującego bariery sprzedaży, braki i inne punkty, które mogą spowodować niemożność sprzedania firmy lub mogą wpłynąć na obniżenie wyceny przedsiębiorstwa wraz ze wskazaniem metod naprawy. Raport omówimy na spotkaniu prezentującym wnioski, podczas którego doradzimy również w sprawie kolejności i opłacalności inicjatyw naprawczych. 

Cena usługi:

16 000 zł netto + koszty dojazdu oraz noclegu dla dwóch osób. 

Audyt jest prowadzony w taki sposób, aby zebrać dane, które będą potrzebne również do stworzenia memorandum sprzedażowego. 

Bądź gotowy na rozwój

Strategia wzrostu, którą opracowujemy wspólnie na warsztatach doradztwa biznesowego, opiera się na trzech filarach. Tymi filarami są: strategia, marketing i wsparcie.  W ramach tych wszystkich działań koncentrujemy się na następujących kluczowych aspektach:

 • Wyborze strategii dalszego rozwoju firmy
 • Odnalezieniu obszarów rozwoju, które zwiększą wartość firmy
 • Ustaleniu planów ekonomicznych
 • Przeglądzie aktualnych zasobów firmy
Podcast Zbuduj Firmę na Sprzedaż

Opowiadamy o tym, jak budować wartościowe firmy oraz je sprzedawać. Chcemy, abyście powielali nasze sukcesy, i potrafili uniknąć naszych błędów. Seria pierwszych 200 podcastów — to konwersja części naszych materiałów wideo z kanału Youtube. Zdajemy sobie sprawę, że materiały skonwertowane z wideo na audio, często zawierają dialogi wtrącenia i zawartości, których materiały planowane jako podcast od samego początku by nie zawierały, dlatego w sezonie drugim obiecujemy znaczącą poprawę w tym zakresie. Zapraszamy po wiedzę!

Nasz podcast dostępny jest na 6 platformach:
Spotify logo Apple podcast logo Google Podcast logo pocket logo Anchor logo Breaker logo

Napisz Do Nas!
Sprzedaj z Nami Swoją Firmę