Następny krok w procesie sprzedaży firmy

Przygotowanie wspólników do sprzedaży
umów się

Ułożenie relacji ze wspólnikami przed transakcją to klucz do Bezkonfliktowej Sprzedaży Twojej Firmy.

Czy myślisz o sprzedaży swojej firmy, ale obawiasz się, że wśród wspólników może dojść do niejednomyślności lub nawet otwartych konfliktów? W wielu wypadkach doprowadza to do załamania się transakcji.  

Nasza usługa przygotowuje wszystkich wspólników do jednomyślnej decyzji, eliminując wszelkie, potencjalne przeszkody, które najczęściej pojawiają się podczas sprzedaży przedsiębiorstwa.  Ułatwi Ci to proces sprzedaży, oraz będzie kluczowe w trakcie negocjacji. 

Zalety usługi: 

Z

Bezpieczny Start: Rozpocznij proces sprzedaży z pewnością. Rozwiązujemy konflikty pomiędzy wspólnikami, ustalamy stanowiska i eliminujemy przeszkody, dając Ci solidne fundamenty do udanej transakcji. Ustalamy wspólny cel dla wszystkich wspólników.

Z

Negocjacje: Nasza siła tkwi w umiejętnościach negocjacyjnych. Przekonujemy tych, którzy początkowo byli przeciwni sprzedaży, tworząc korzystne warunki dla wszystkich.

Z

Sprawiedliwy Podział: Uniknij konfliktów dotyczących podziału zysków. Razem opracujemy uczciwe i przejrzyste zasady, które zadowolą wszystkich wspólników.

Z

Indywidualne Podejście: Każdy przypadek jest inny i doskonale to wiemy. Rozumiemy, że Twoje potrzeby są unikalne, dlatego nasze podejście jest dopasowane do Ciebie i Twojej sytuacji.

Z

Wieloletnie Doświadczenie: Przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt tego rodzaju procesów przygotowania wspólników do sprzedaży firmy. Sami również sprzedawaliśmy nasze biznesy i wiemy, jak ważna jest jednomyślność pomiędzy wspólnikami.

Jak wygląda proces?

  1.  Analiza Stanowisk -Rozpoczynamy od zrozumienia, kto jest za, a kto przeciwny sprzedaży. Mapujemy stanowiska, aby dostosować strategię do różnych perspektyw.
  2. Identyfikacja Przeszkód – Identyfikujemy i analizujemy wszystkie potencjalne przeszkody, lokalizując obszary wymagające szczególnej uwagi. Naszym celem jest eliminacja każdej przeszkody na drodze do sukcesu.
  3. Negocjacje i Mediacje – Przechodzimy do negocjacji, przekonujemy tych którzy pierwotnie byli przeciwni oraz utwierdzamy w decyzji osoby niezdecydowane. Tworzymy zadowalającą sytuację dla wszystkich zaangażowanych stron. Ustalamy wspólny front działania i komunikacji. 
  4. Strategia Podziału Pieniędzy – Opracowujemy zrozumiałą i jasną strategię podziału zysków ze sprzedaży, eliminując potencjalne konflikty. 
  5. Instruktaż – Ustalamy, kto za co odpowiada w procesie sprzedaży, przydzielamy poszczególnym wspólnikom należące do nich role i co mają robić. Informujemy wszystkich o tym co można, a czego nie można mówić, jak się zachowywać i jakich zagrań będą używać negocjatorzy ze strony kupujących.
Podcast Zbuduj Firmę na Sprzedaż

Opowiadamy o tym, jak budować wartościowe firmy oraz je sprzedawać. Chcemy, abyście powielali nasze sukcesy, i potrafili uniknąć naszych błędów. Seria pierwszych 200 podcastów — to konwersja części naszych materiałów wideo z kanału Youtube. Zdajemy sobie sprawę, że materiały skonwertowane z wideo na audio, często zawierają dialogi wtrącenia i zawartości, których materiały planowane jako podcast od samego początku by nie zawierały, dlatego w sezonie drugim obiecujemy znaczącą poprawę w tym zakresie. Zapraszamy po wiedzę!

Nasz podcast dostępny jest na 6 platformach:
Spotify logo Apple podcast logo Google Podcast logo pocket logo Anchor logo Breaker logo

Napisz Do Nas!
Wyceń z Nami Swoją Firmę