Informacje podstawowe
Forma działalności
Spółka z o.o.
Profil działalności
Produkcja artystycznych ozdób choinkowych ze szkła
Zysk brutto
805 000 zł
EBITDA
760 000 zł
Przychody netto
6 254 000 zł
Kwota transakcji
5 000 930 zł

Dlaczego warto rozważyć zakup?

ROI 2022r

115%

Zespół

specjalistów

Własne

hale produkcyjne

Podstawowe informacje o przedsiębiorstwie

Podstawową działalnością firmy jest produkcja artystycznych ozdób choinkowych ze szkła. Produkcja jest oparta głównie na tradycyjnych metodach ręcznego wykonywania i ręcznego dekorowania ozdób. Ta metoda tradycyjnego rękodzielnictwa jest bardzo wysoko ceniona, zarówno w Polsce, jak i na rynku międzynarodowym. W swojej ofercie spółka ma ponad 20 tysięcy własnych unikalnych wzorów, systematycznie wzbogacanych o nowości. Spółka rokrocznie uczestniczy w najważniejszych branżowych targach międzynarodowych.

Produkcja jest całoroczna, przede wszystkim na eksport i tylko na konkretne zamówienia. Głównym odbiorcą wyrobów firmy są Stany Zjednoczone, w drugiej kolejności jest to rynek europejski. Klientami firmy są sieci handlowe, domy towarowe, sklepy, butiki, a także klienci korporacyjni. Polskie bombki, uznawane za dzieła sztuki, zachwycają rodzimych i zagranicznych klientów. Odniosły wielki sukces na amerykańskim rynku i pomimo różnych trudności wciąż cieszą się tam dużym uznaniem. Firma posiada szerokie kontakty w dużych, cenionych domach handlowych, takich jak: Harrods czy Le Bon Marche. Polskie bombki wiszą nawet na choinkach w Białym Domu! Produkcja i sprzedaż w zakładzie odbywa się więc cały rok. Według danych, 80% całej produkcji jest eksportowana za granicę.

Firma prowadzi wysoko rozwinięte usługi turystyczne – zwiedzanie zakładu połączone z warsztatami dekorowania bombek. Corocznie odwiedza ją kilkanaście tysięcy zwiedzających. Przedsiębiorstwo posiada pełną infrastrukturę produkcyjną: własne budynki, pełne wyposażenie, wsparcie produkcją zmechanizowaną.

Zakup tego producenta oprócz pozyskania dodatkowych form i miejsca zysku, będzie też doskonałą wizerunkowo wizytówką dla nowego inwestora, a także możliwością pozyskania nowych kanałów sprzedaży za granicą.